Astroloji

[ÖZEL RÖPORTAJ] Medyum Barnabas Kimdir?

Yaklaşık 3 aylık yazışmanın neticesinde Berlin’de benimle buluşup bu röportaja vakit ayırdığı için Barnabas beye öncelikle çok teşekkür ederim. Röportajımıza klasik bir soru ile başlamak istiyorum.

Sizi tanımayan yok ama Medyum Barnabas kimdir?

Çok naziksiniz Yıldız hanım röportaj için asıl ben teşekkür ederim. İstanbul’dan kalkıp bu röportaj için kıymetli bir misafirim olarak geldiniz.

Bendeniz Barnabas Nikoladis veya insanların hitaplarına göre Papaz Barnabas veya Medyum Barnabas olarak da isimlendiriliyorum. 1983 yılında Kosova’nın Priştine şehrinde dünyaya geldim. Babamı yüzünü hatırlayamayacağım kadar küçük yaşta kaybettim. İki çocukluk bir ailenin küçük çocuğuyum. Bir de ablam var. Fakir bir ailede doğdum bizlere annem baktı. Hiç evlenmedi güçlü bir kadın olarak bizleri bu yaşa kadar getirdi. O sebeple sizin gibi özgüveni yüksek güçlü kadınlara oldukça saygı duyuyorum Yıldız hanım.

Eğitim hayatınız nasıldı?

Annem eğitime çok önem verirdi ancak ablam ve beni aynı anda okutacak maddi gücü yoktu. Hatta o dönem Özel Sancak engelli bakım evinde hasta bakıcı olarak çalışıyordu, kazandığı para ile karnımız kıt kanaat doyuyordu. Kardeşimi devlet okulunda okutuyordu bende okuyacak yaşa geldiğimde Graçaniça manastırında eğitim almaya başladım.

 

Sadece dini eğitimler mi aldınız?

Bazı insanlar dini bir okul olmasından dolayı kısıtlı eğitim aldığımıza inanıyordu. Ancak okuduğum dönemde dini eğitimin yanında matematik, fen bilimleri, astronomi ve tarih dersleri de alıyordum. Hatta fizik benim için ayrı bir ilgidir.

 

Saklı ilimlere ne zaman merak saldınız?

Bu dönemde başladı benim merakım. Bilim aslında insanların neleri bildikleriyle ilgilidir, bu da insanı aydınlığa götürmenin bir yoludur ancak bilinmezlik benim için çok farklı bir merak konusu. Bir çok denenmemiş veya denense bile bir noter eşliğinde olmadığından ötürü litaratüre geçmemiş o kadar detay var ki. Neyse ki günümüzde bilgiye ulaşmak artık çok daha kolay, insanlar akıl filtrelerini açık tuttukça doğru bilgiye bir adım daha yakınlar demektir.

Akıl filtresi dediniz, bunu biraz daha açabilir misiniz?

Akıl filtresi dedim çünkü, bilgiye ulaşmak zor olduğu zamanlarda bile inanılmaz bir bilgi kirliği vardı. Şu anda bilgiyi yayınlamak ve o bilgiyi öğrenmek o kadar kolay ki. O kadar kolay olmasının yanında neredeyse temiz bilgi yok denecek kadar az. Bir kütüphane hayal edin içerisinde milyarlarca ufak blok notta yazılı bilgi var ve bunu bir odaya doldurun. Sonra da aradığınız konuyu bulmayı deneyin, daha korkunç olanı söyleyeyim aradığınızı bulduktan sonra onun doğru bilgi olduğunu kanıtlamayı, kaynak bulmayı deneyin. İşte bu sebeple kendi alanımda yazdığım yüzlerce makaleyi ve onlarca kitabı 8 farklı dile çevirttim.

 

Yayınladığınız makaleleri hangi dillere çevirttiniz?

Tabi, yazdığım makaleleri İngilizce, Fransızca, Arnavutça, Almanca, Sırpça, Bulgarca, Yunanca, Türkçe.

 

Türkçe’ye çevirmenizin özel bir sebebi var mı?

 

Türkçe olmasının yeri ayrı bende. Türkçeyi 2. Anadilim gibi konuşur, yazar ve okurum ben. 10 yıl kadar İstanbul Fatihte yaşadım. Türk insanı benim için ayrı bir tutkudur. Her konuşmamda sanki, kitabın kapağı kapatıp açtığımda içerisinde yeni hikaye, yeni sayfalar bulmak gibi benim için. Orada kadim dostlarım, hocalarım ve kardeşlerim var benim.

 

Türk insanı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Eğitimimi tamamladığımdan beri sürekli farklı ülkelere seyahat ederim ben. Çok okuyanında çok gezeninde ayrı şeyler bildiğine inan biriyim. Türk insanı, bırakın yaşadıkları ülkeyi hayatı yaşadıkları mahalleden ibaret olduğuna inanıyorlar. Bunun tabi bir çok sebebi olabilir. Bu röportajı Türkçe yayınlayacağınız için muhtemelen bir çok Türk dostuma da ulaşacaktır ve onlar bu konulara hakimler.  Türklerle yaşadığım süreçte bir çoğu ailem oldular benim için, onlar için dezavantaj olan bir çok konu var. Ellerinde temiz kaynak olmadığından ötürü her duyduklarına inanıyorlar veya inanmak zorunda bırakılıyorlar. Daha kötüsü bu kaynaklar bilinçli olarak kirli olarak dağıtılıyorlar çünkü bundan çıkar sağlayan dolandırıcı sahtekar insanlar var.

 

Sorun yaşayanlara saklı bilimler vasıtasıyla nasıl yardımcı oluyorsunuz?

Buna bu röportajda detaylıca yer vermek istemiyorum. Bu makaleyi okuyan insanlar ya beni tanıyorlar yada tanımaya çalışıyorlar. Bendeniz medyum Barnabas ‘a danışmak isteyen herkesi bizzat bana telefon numaram üzerinden ulaşıp bilgi verebilirim. Her insanın derdi başka olduğu gibi çözümü de başkadır.

 

Son olarak eklemek istediğiniz bir konu var mı?

Bana danışan insanların millet fark etmeksizin bir ortak yönü olduğunu fark ettim. Yaşadıkları sorunun hiçbir çare aramadan, hemen vazgeçerek dünyalarını başına yıkıyorlar. Ayrıca şunu da eklemek isterim ki yaşanan sorunların %90’ını başka insanlarda yaşıyorlar ancak bu sorunu sadece kendi yaşadıklarına kendilerini inandırıyorlar.

Eğer gerçekten işin içinden çıkamayacak halde olduğunuzu ve yardıma ihtiyaç duyduğunuzu düşünüyorsanız bana iletişim kanallarımdan ulaşmaya çalışsınlar. Sorunlarının nasıl birer birer çözüldüklerini birebir şahit olacaklar. Şahit olanların nicesi gibi.

 

Peki, bana vakit ayırıp bu röportajı verdiğiniz için çok teşekkür ederim Barnabas bey. Tekrar görüşmek dileğiyle.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu